İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No: 4, MAB İş Hanı (Hilton Yanı) K: 2, D: 201 Çankaya - Konak / İzmir
tr

İzmir Avukat Sorgulama

21.08.2019
2.870

Son zamanlarda ilimizde çok sayıda sahte avukat ortaya çıktı. Özellikle internet siteleri üzerinden reklam vermek suretiyle insanlara ulaşan ve kendisini avukat olarak tanıtan bu kişiler, görüştükleri kişilerden avukatlık hizmeti adı altında para talep ederek dolandırıcılık yapmakta. Peki gerçek olan ve olmayan bir avukatı nasıl ayırt edebiliriz? Cevap aslında çok basit.

Görüştüğünüz kişinin gerçekten Baroya kayıtlı bir avukat olup olmadığını anlamak için İzmir Barosunun web sitesini kullanabilirsiniz: https://www.izmirbarosu.org.tr/BaroLevha.aspx

Yukarıdaki linkten görüştüğünüz kişinin isim ve soy ismini girerek Baroya kayıtlı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Peki görüştüğünüz kişinin Baroda kaydını görmeniz yeterli midir? Elbette hayır.

Zira sizinle görüşen dolandırıcı, Baroya kayıtlı bir avukatın kimlik bilgilerini kullanıyor olabilir. Bu sebeple İzmir Avukat Sorgulama yetersiz kalacaktır. Bununla birlikte aynı linkten yapacağınız sorgulamada, avukatın telefon numarası bilgisi de yer almaktadır. Sizinle görüşen kişinin telefon numarası levhada görünen telefon numarası ile aynı ise sorun yoktur. Farklı ise şüphelenmekte haklısınız.

Elbette Baroya kayıtlı avukat sizinle başka numaradan görüşmeyi de uygun görmüş olabilir. Yine de emin olmak için Levhada yer alan numarayı alarak görüştüğünüz kişinin o avukat olup olmadığını teyit etmenizde yarar var.

Her şeye rağmen en güvenli olanın bizzat avukatın bürosunda görüşmek olduğunu belirtmek de boynumuzun borcudur. Olumsuz ve üzücü hadiseler neticesinde ortaya çıkmış tecrübelerimizden doğan tavsiyelerimizi dikkate almanız dileklerimizle.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hukuki sorularınız için Bizi Arayabilirsiniz: