İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No: 4, MAB İş Hanı (Hilton Yanı) K: 2, D: 201 Çankaya - Konak / İzmir
tr

İcra Müdürlüğünden adres araştırması isteme talebi

12.08.2019
2.311

Öyle icra takipleri vardır ki, borçlunun tebligata yarar hiçbir adresini bulamazsınız. Eğer şahsın kayıtlı MERNİS adresi de yoksa zaten işler daha da çıkmaza gireceksiniz. MERNİS adresi bulunan borçlulara tebligat gönderme usulünü önceki makalemizde anlatmıştık. Peki MERNİS de yoksa ne olacak? Alacak kesinleşemeyecek mi? Elbette hayır.

Biraz meşakkatli ancak etkili bir çözüm olan “ilanen tebligat” ile ulusal çapta yayım yapan bir gazeteye ilan vererek borçluya ödeme emrini tebliğ etme şansınız var ancak bu yolu direkt olarak kullanmak mümkün değil. İlgili kanunlar borçluya ilanen tebligat yapılabilmesi için etkin bir adres araştırması yapılmasını zorunlu tutuyor. Adres araştırması yapılmadan ilanen tebligat usulü ile kesinleşen takipler açılacak bir iptal davası neticesinde her an bozulabilir. Dolayısıyla aşağıdaki dilekçe örneğini İcra Müdürlüğüne sunarak, dilekçede belirtilen kurumlara adres araştırması yapılması için müzekkere gönderilmesini talep etmelisiniz. Kolaylıklar.

İZMİR 34. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Dosya No: 2018 / 269 E.

Müdürlüğünüzün yukarıda numarası yazılı dosyasında borçluya ödeme emri tebliğ edilememiştir.

Açıklanan nedenle, borçlunun bilinen son adresinin muhtarlığı olan Yenikale Mahallesi Muhtarlığına, Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve SGK İzmir İl Müdürlüğüne müzekkere yazılarak sistemlerinde kayıtlı ve borçluya ait olduğu tespit edilecek tebliğe yarar adreslerin ve iletişim bilgilerinin istenilmesine,

Karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 05.02.2018

Borçlu Kimlik Bilgileri:
Adı Soyadı : Şehsuvar Ali DUMAN
T.C.K.N. :

Alacaklı Vekili
Av. Ramazan Sertan SAFSÖZ
(*e-imzalıdır)

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hukuki sorularınız için Bizi Arayabilirsiniz: