İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No: 4, MAB İş Hanı (Hilton Yanı) K: 2, D: 201 Çankaya - Konak / İzmir
tr

16.06.2020 tarihi itibariyle adliyeler açılmıştır

16.06.2020
1.011

Bildiğiniz üzere COVID-19 tedbirleri kapsamında 22.03.2020 tarihi itibariyle adli süreler, icra takibi işlemleri ve yeni dava açılması talepleri önce 01.05.2020 tarihine kadar, ardından alınan ek karar ile 15.06.2020 tarihine kadar durdurulmuştu. Bu tarihler arasında tutuklu ve acil işler dışında duruşmalar da iptal edilmiş, yeni duruşmalar sonraki tarihlere verilmişti. Bu önlemler her ne kadar tutuklu ceza işlerini ya da  tutuklama işlemlerini engellemese de kamuoyunda adliyelerin kapatılması olarak değerlendirildi.

16.06.2020 tarihi itibariyle ise adli işlemler kaldığı yerden devam ediyor. Tedbir öncesinde başlayan ancak alınan karar ile duran adli süreler de tekrar işlemeye başlıyor. Yeni davalar ve icra takipleri de bu tarih itibariyle açılabilecek.

Tedbir kapsamında geçen sürede biriken iş yükünün boyutlarını az çok tahmin etmek mümkün. Adliyelerin açıldığı tarihten itibaren ortaya çıkabilecek yoğunluğu gözeterek ve COVID-19 (Korona Virüs) tehlikesinin halihazırda bitmediği hususunun bilinciyle, müvekkillerimize ve müvekkil adaylarımıza çok acil işleri olmadığı sürece bu günlerde adliyelere gitmemelerini, işlerini geniş zamana yaymalarını ve mümkünse avukatları aracılığıyla yürütmelerini tavsiye ediyoruz.

Hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil.

Av. Ramazan Sertan SAFSÖZ

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hukuki sorularınız için Bizi Arayabilirsiniz: