İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No: 4, MAB İş Hanı (Hilton Yanı) K: 2, D: 201 Çankaya - Konak / İzmir
tr

20.07.2020 tarihi itibariyle adli tatil başlamıştır.

23.07.2020
1.055

Bilindiği üzere 07.07.2020 tarihinde yürürlüğe giren 6494 sayılı Yargı Hizmetleri ile İlgili olarak Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 30. maddesi ile Hukuk Muhakemeleri Kanununun 102. maddesine eklenen “Adli tatil, her yıl yirmi temmuzda başlar, otuz bir ağustosta sona erer. Yeni adli yıl bir eylülde başlar” cümlesi ile her yılın 20 ağustos ile 1 eylül arası adli tatil ilan edilmiştir.

COVID-19 tedbirleri çerçevesinde verilen adli aranın iş yükünü artırması sebebiyle bu yıl yapılıp yapılmayacağı tartışma konusu olan adli tatil konusunda herhangi bir değişiklik olmaması neticesinde 20 Temmuz 2020 tarihi itibariyle adli tatile girmiş bulunmaktayız.

Bu süre zarfında birçok hukuki süre durmuş olmakla birlikte ceza mahkemelerinin tutuklu dosyaları ve ivedi işler hariç olmak üzere duruşma da yapılmayacaktır.

Bununla birlikte Safsöz Avukatlık Bürosu olarak adli tatilde de hizmet vermeye devam etmekteyiz. İzmir içi ya da dışı fark etmeksizin hukuki ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Av. Ramazan Sertan Safsöz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hukuki sorularınız için Bizi Arayabilirsiniz: