İsmet Kaptan Mah. Sezer Doğan Sk. No: 4, MAB İş Hanı (Hilton Yanı) K: 2, D: 201 Çankaya - Konak / İzmir
tr

Ne tür davalara bakıyoruz?

27.07.2019
2.207

 

Avukatlık hizmetimizde tarafımıza en sık sorulan soruların başında bu geliyor. Ne tür davalara bakıyoruz? Hangi alanda uzmanız?

Öncelikle tek bir alan uzmanlığının Türk hukuk sisteminde olmadığını bildirmekte yarar görüyorum. Gerek aldığımız teorik eğitim, gerek mesleki pratikler bizleri her alanda çalışmaya mecbur kılıyor. Dolayısıyla aynı anda hem ceza alanında hem de hiçbir ortak noktası olmayan miras hukuku alanında çalışma ve uzmanlaşma şansı / mecburiyetiyle karşı karşıyayız. Nitekim ben ve ekibim de bu sistem doğrultusunda hukukun hemen her alanında hizmet vermekteyiz. Yine de ofisimizin genel dava yükünden bahsedecek olursak, aşağıdaki alanlarda iş yoğunluğumuzun olduğunu ve güncel çalışmalar yaptığımızı söyleyebiliriz.

  • İdare Hukuku (İdarece uygulanan hukuka aykırı işlemlerin iptalleri, özlük haklarının iadesi, kamu personellerinin haklarının korunması, olumsuz güvenlik soruşturması kararlarının iptali, KHK’lar ile getirilen şahsi işlemlerin iptali ve mağduriyetlerin giderilmesi vb. davalar.)
  • Gayrimenkul Hukuku (Taşınmazların aynından doğan uyuşmazlıkların çözümü, kamulaştırma bedellerinin tespiti, ortaklıkların giderilmesi, imar barışı, tapu ve kadastro işlemlerinden doğan hataların çözümü, kira uyuşmazlıkları ve ecrimisil davaları ile benzer uyuşmazlıklar ve dava konuları.)
  • Miras Hukuku (Terekenin tespiti, veraset ilamı işlemleri ve miras intikali, muris muvazaasına karşı (mal kaçırma) açılan tapu iptal ve tescil davaları, tenkis ve denkleştirme talepleri ile vasiyetnamelerin tenfizi / iptali.)
  • Ceza Hukuku (Örgütlü ve projeli soruşturmalardan başlayarak en küçük hakaret ve tehdit davalarına kadar ceza hukukunun tüm alanları, tutuklu ya da tutuksuz iş ayrımı yapmaksızın sanık müdafiiliği ve müşteki (şikayetçi) vekilliği.)
  • Aile Hukuku (Boşanma davaları başta olmak üzere aile hukukundan doğan tüm uyuşmazlıkların çözümü, mal tasfiyesi, nafaka vb. davalar.)
  • Şirketler ve Ticaret Hukuku (Adi ya da sermaye her türlü şirketin kuruluşu, tür değişikliği, tasfiyesi. Ticari işlerden doğan uyuşmazlıkların çözümü, sözleşmelerin hazırlanması ve denetimi, uluslararası ticaret uyuşmazlıkları için tahkim başvuruları.)

 

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
  1. kenan astsubay dedi ki:

    evet ramazan beyin ve ragip beyin borcok konuda uzmanliklari oldugu dogrudur belki ama ben ramazan beyi en cok idari davalarda begeniyorum. isi o kadar kisisellestiriyorki size sadece beklemek kaliyor o her sey hallediyor.

Hukuki sorularınız için Bizi Arayabilirsiniz: